Peeling lekarski - Peeling lekarski – wskazania do zabiegu

MEDserwis.pl > Peeling lekarski >Peeling lekarski – wskazania do zabiegu

Peeling lekarski – wskazania do zabiegu

Peeling lekarski jest to zabieg pozwalający na usunięcie defektów kosmetycznych i zamian chorobowych w obrębie naskórka lub naskorka i skóry właściwej, przynoszący stosunkowo szybką poprawę wyglądu skóry. Stosujemy go w celu poprawy kolorytu i nawilżenia skóry, usunięcia przebarwień, spłycenia blizn potrądzikowych lub drobnych zmarszczek. W zależności od dobranej metody peelingu możemy regulować głębokość złuszczania i uzyskiwać zamierzony efekt.

Wykonujemy peelingi powierzchowne (tylko w obrębie naskórka), średniogłębokie - cały naskórek i powierzchowne warstwy skóry i głębokie - dochodzące do głębokich warstw skóry.
Najprostszy peeling to mechaniczne złuszczanie naskórka tarczą diamentową lub kryształami korundu tzw. mikrodermabrazja. Wykonuje się też peelingi przy pomocy lasera (Co2 lub Er:Yag).

Najpopularniejsze są jednak peelingi lekarskie chemiczne wykonywane kwasami owocowymi (pirogronowy, glikolowy), kwasem trójchlorooctowym (TCA) lub mieszankami kwasów i innych substancji (np. VI-Peel, Cosmelan).

Poza złuszczaniem zrogowaciałego naskórka , kwasy przenikając w głąb skóry pobudzają jej odnowę poprzez stymulację przebudowy kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi skóry.
O doborze peelingu i ilości zabiegów decyduje lekarz uwzględniając rodzaj skóry, obecność i głębokość przebarwień, blizn itp.

Peeling kwasem glikolowym wygładza powierzchnię skóry, poprawia jej koloryt, nawilża skórę , zmniejsza aktywność trądziku, spłyca drobne i zmarszczki. Kwas migdałowy - ma właściwości keratolityczne, antybakteryjne i seboregulujące - jest wysoce skuteczny w leczeniu trądziku. Jest też jedynym kwasem, który można stosować przez cały rok - nie powoduje wrażliwości na promieniowanie słoneczne. Jest dobrze tolerowany przez skóry wrażliwe. Kwas trójchlorooctowy TCA wykorzystywany jest w przypadku blizn potrądzikowych, trądziku grudkowo-krostkowego,, rogowacenia starczego, głębokich przebarwień, wiotkości skóry.

Preparat peelingujacy nakładamy na oczyszczoną z makijażu, odtłuszczoną skórę. Delikatne okolice - oczy i usta - zabezpieczamy wazeliną. Po nałożeniu preparatu pacjent może odczuwać pieczenie, palenie skóry, kłucie. Po zabiegu skóra może być podrażniona i zaczerwieniona, nastąpi też złuszczanie- złuszczającgo się naskórka nie wolno zdrapywać. Pacjenta należy też poinformować o zakazie opalania się przez miesiąc po zabiegu, konieczności ochrony przeciwsłonecznej kremami z filtrem przynajmniej SPF30. Wskazane jest też intensywne nawilżanie skóry. W przypadku skóry z przebarwieniami - stosowanie kremów wybielających, które pacjenci otrzymują do domu jako część terapii.

W przypadku skóry wiotkiej, przesuszonej można wzmocnić efekt zabiegu wykonując mezoterapię igłową preparatami z kwasem hialuronowym co pozwoli nawilżyć i uelastycznić głębokie warstwy skóry.

Peeling lekarski

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl
Array ( [t] => 14 [id_t] => 8930 [cc_f] => 484 )